Wiertła Baildon

Firma „Wiertła Baildon”, a w zasadzie Fabryka „Wiertła Baildon” Sp. z o.o. powstała w 1998 roku na bazie Zakładu Wierteł Huty „Baildon”, który swoją historią sięga 1908 roku. W 2007 roku firma przekształciła się w Spółkę Akcyjną. Wiertła Baildon to producent wysokiej jakości wierteł wykonywanych z szybkotnących stali molibdenowych, kobaltowych oraz wierteł i frezów trzpieniowych z węglików spiekanych (monolityczne) lub z wkładkami z węglika spiekanego. Wiertła marki Wierteł Baildon sygnowane są symbolem BHH, który kojarzy się na rynku polskim i zagranicznym z wysoką jakością dostarczanych narzędzi.
Na dzień dzisiejszy Wiertła Baildon produkują ok. 50 rodzajów wierteł obejmujących ponad 14 000 typowymiarów w zakresie średnic od 0,25 do 100 mm, ale również szeroki wachlarz wierteł specjalnych oraz frezów trzpieniowych z monolitycznych węglików spiekanych. W standardowej ofercie produktowej Wiertła Baildon znajdują się:

wiertła do obróbki stali i żeliwa,
wiertła do stali trudno obrabialnych,
wiertła do stali nierdzewnych,
wiertła do stali żaroodpornych,
wiertła do blach,
wiertła do metali kolorowych – miedź, cynk, mosiądz, aluminium,
wiertła do muru i betonu,
wiertła do szkła,
wiertła do marmuru,
wiertła do bursztynu,
wiertła do tworzyw sztucznych,
wiertła do drewna,
wiertła specjalne według wymagań i dokumentacji klienta.

Wiertła Baildon poddają oferowane wiertła obróbkom uszlachetniającym – pasywacja i pokrywanie warstwą TIN, TiAIN, co podwyższa własności eksploatacyjne produkowanych wierteł, a dodatkowo do produkcji swoich wierteł stosuje tylko materiały (stal i spieki) najwyższej jakości kupowane u renomowanych dostawców, co sprawia, że wiertła BHH sprawdzają się w najtrudniejszych warunkach,

Aktualna ilość katalogów w bazie: 750

Centrala Techniczna ELTECH
ul. Fabryczna 1-3, 58-100 Świdnica
tel. +48 74 858 27 00
email: eltech@eltech.com.pl | www.eltech.com.pl