KEMPER

Firma KEMPER została założona w 1977 roku w miejscowości Vreden w Niemczech i jest pionierem oraz liderem na polu technologii w zakresie odsysania dymu i pyłów powstającego podczas spawania. Oznacza to ponad 35 letnie doświadczenie w projektowaniu i konstruowaniu owych produktów, głęboka znajomość procesów w zakładach metalurgicznych oraz duża niezawodność oraz ciagłość. Jako przedsiębiorstwo innowacyjne firma KEMPER znajduje się w ciągłym stadium rozwoju. W obecnym okresie KEMPER jest aktywny w trzech głównych sektorach: Spawanie i cięcie – Sektor spawania i cięcia jest tradycyjnie głównym obszarem działalności firmy KEMPER. Od samego początku jej istnienia, kiedy jej właściciel Gerd Kemper, w swoim prywatnym garażu skonstruował pierwsze urządzenie filtracyjnoodciągowe, towarzyszy nieodłącznie motto „czyste powietrze i bezpieczeństwo w przemyśle metalowym“ stając się filozofią działalności przedsiębiorstwa.
Bogata paleta produktów oferuje od niewielkich rozmiarów urządzenia odciągowe jak Filter-Master, aż do dużych rozmiarów systemy odciągowe. Mniejsze urządzenia odciągowe są produkowane w wersjach przejezdnych, jak i stacjonarnych poszerzających ofertę asortymentu. Stoły odciągowe przeznaczone do przecinarek laserowych i plazmowych bądź do ośrodków szkolenia zawodowego są również do nabycia w firmie KEMPER. W przeciwieństwie do tradycyjnych stołów odciągowych został zastosowany odciąg powierzchniowy, co powoduje, że tylko najmniejsze zanieczyszczenia trafiają bezpośrednio do podłączonego centralnego urządzenia odciągowego.
Szczególnego znaczenia nabiera ochrona osobista pracownika przy spawaniu i cięciu. KEMPER oferuje różnego rodzaju systemy, których zadaniem jest ochrona przed promieniowaniem. Systemy lamelowo-zasłonowe jak i elementy wygłuszające w zastosowaniu ze ściankami, gwarantują skuteczną ochronę spawacza i jego otoczenia.
Automatyzacja – KEMPER STORATEC jest międzynarodowym przedsiębiorstwem działającym w branży logistyczno magazynowej uzupełnionej o technikę automatyzacyjną w zakresie koordynacji procesami z nią związanymi. Wynikiem 20 -letniej, ciągłej pracy z naszymi odbiorcami i nabytego doświadczenia, są wysokiej jakości produkty. Oferujemy indywidualne rozwiązania z wysoce praktycznymi, zdalnymi rozwiązaniami peryferyjnymi ułatwiającymi obsługę i transport magazynowanych produktów z wykorzystaniem zaawansowanych technicznie koncepcji obejmujących i łączących w sobie sterowanie, koordynację oraz automatyzację. Do naszych odbiorców zaliczają się między innymi takie firmy jak: Audi, Miele, Stiebel Eltron, a także duży koncern Thyssen.
Heliosystemy słoneczne – KemTRACK jest heliosystemem słonecznym oferowanym przez firmę KEMPER od początku 2009 roku prezentującego technologię uzyskiwania energi elektrycznej z energi słonecznej. Dzięki fotoelektrycznemu systemowi naprowadzającemu, zostaje ustalone dokadne miejsce, data i czas oraz pozycja słońca, a w związku z tym bardzo precyzyjne ustawienie kąta ustawienia modułów baterii słonecznych. Korzyści: takie przejezdne rozwiązanie w porównaniu z obiektami nieruchomymi umożliwia 40 % wyższe pobieranie energii. Dzięki swojej modularnej budowie system KemTRACK jest urządzeniem oszczędnym konstrukcyjnie szczególnie, jeśli chodzi o jego transport i montaż w miejscu eksploatacji.

Technika odciągowa i ochro...
Producent: KEMPER
Kategoria: Spawalnictwo
Wydanie: 2021/2022

Archiwalne katalogi:

Katalog spawalnictwo Kemper...
Producent: KEMPER
Kategoria: Archiwum
Wydanie: 2012/2013
Technika odciągowa i ochro...
Producent: KEMPER
Kategoria: Spawalnictwo
Wydanie: 2014/2015
Technika odciągowa i ochro...
Producent: KEMPER
Kategoria: Archiwum
Wydanie: 2016/2017
Technika odciągowa i ochro...
Producent: KEMPER
Kategoria: Archiwum
Wydanie: 2019/2020

Aktualna ilość katalogów w bazie: 850

Reklama

narzedzia knipex

 


Sprawdź!

tarcze 3m

Centrala Techniczna ELTECH
ul. Fabryczna 1-3, 58-100 Świdnica
tel. +48 74 858 27 00
email: eltech@eltech.com.pl | www.eltech.com.pl